Szpital

Go down

Szpital

Pisanie  Fortuna on 2015-10-19, 01:14

Miejsce, w jakim leczeni są mieszkańcy niemalże całego Avadoru (biedoty na to nie stać, jak na wiele innych dogodności, a bardziej zamożniejsi korzystają z usług prywatnych medyków). Działania, których wykonanie wymaga większego wysiłku, zaawansowania technologicznego i umiejętności są zazwyczaj odpłatne, ale podstawowa opieka medyczna świadczona jest każdemu, kto poprosi o pomoc. Osoby zamieszkujące Slumsy niestety nie są nawet tutaj mile widziane, ale oczywiście zdarzają się pracownicy chętnie zajmujący się nawet nimi.
Budynek nie jest piętrowy, zagarnął  za to sporą powierzchnię Dzielnicy Handlowej. W środku, poza korytarzem i salą wejściową, znajdują się pokoje dla medyków, kilkanaście salek z posłaniami dla chorych, pomieszczenie kuchenne i magazyn, gdzie trzymane są wszelkie potrzebne narzędzia i przyrządy. Szpital jest całkiem nieźle oświetlony - za dnia naturalne światło wpływa do środka dzięki ogromowi okien, nocą zaś nie oszczędza się na świeczkach i pochodniach.
Lekarzami są głównie ludzie, jako że ciężko jest sobie wyobrazić, przykładowo, wampira tamującego krwotok inaczej niż przez pożywienie się na rannym. A że ludzie często ukrywają się ze swoją magią ze względu na wierzenia mieszkańców, leczy się tu raczej metodami naturalnymi, nie magicznymi.
avatar
Fortuna
Admin

Posts : 101
Join date : 17/10/2015

Zobacz profil autora http://avador.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach