Wieża

Go down

Wieża

Pisanie  Fortuna on 2015-10-20, 17:11

Niezamieszkana, samotna wieża wzniesiona pośrodku lasu. Pojedyncze drzewa w najbliższym jej sąsiedztwie zostały ścięte, ale nie zmienia to faktu, że budowlę ciężko dojrzeć z daleka. Istotną rzeczą jest, iż wcale nie przewyższa ona wysokością rosnącej tu flory. Idealnie wtapia się w otoczenie, stanowiąc całkiem pomysłową kryjówkę dla każdego, kto zdoła ją odnaleźć.
Drzwi posiadają wielki, stary zamek, w którym zionie równie wielka dziura - bo "dziurka" byłoby sporym niedopowiedzeniem - od klucza. Nie są zamknięte, dlatego można spokojnie zajrzeć do środka.
Pomieszczenie parterowe stanowi swego rodzaju pokój wejściowo-składowy, stoi tu kilka skrzyń, miotła, wiadro, balia, jakiś kufer z naczyniami i przyborami kuchennymi, oraz solidny stół z ławką po jednej stronie. Warstwa kurzu nie jest olbrzymia, ale jakaś tam jest na pewno, dzięki czemu wiadomo, że przez długie miesiące nikt tutaj nie zaglądał. Nie ma tu żadnego okna, jedynie świecznik zawieszony nisko na suficie oraz liczne pochodnie wetknięte w specjalne uchwyty w ścianach. Obok drzwi leży deska, umożliwiająca ich zaryglowanie.
Dalej, na pierwszym piętrze znajduje się wysiedziana, ale zadbana i czysta - nie licząc kurzu - sofa, a przy niej niski stoliczek, chciałoby się powiedzieć - kawowy. Wystroju dodają umieszczone na ścianach obrazy - głównie portrety, ale zdarzają się również dzieła przedstawiające piękno natury. Na tym poziomie znajduje się okienko, a nawet dwa, ale osadzone tak wysoko, że nie sposób zerknąć przez nie na zewnątrz. Wyjść czy wejść też nie ma jak, średnich rozmiarów człowiek nie miałby szans się przez nie przecisnąć. Na dywaniku pod jednym z nich ustawiono piękny, zdobiony kredens, a w nim: zestaw do parzenia herbaty, niezidentyfikowane alkohole, kielichy, talerzyki i talerze, trochę sztućców, ręczników i ściereczek oraz, jeśli zajrzeć głębiej, ogrom innych rzeczy. Obok stoi też regał, uginający się pod ciężarem książek. Roślinność Królestwa, Zioła i grzyby, Bestiariusz, Magia dla początkujących, Wróżby i czytanie z kart czy chociażby Pamiętnik babci Lereny, którego karty wyglądają na niezapełnione, to tylko kilka przykładowych pozycji.
Piętro drugie, ostatnie, to sypialnia z olbrzymim, mogącym pomieścić trzy dorosłe osoby łóżkiem. Materac wygląda na miękki; jest gruby i wysoki, przykryty ubraną na biało pościelą. W pokoju znajduje się również stojące lustro oraz szafa wypełniona ubraniami, zarówno męskimi, jak i żeńskimi. Możliwe, że kiedyś mieszkało tu małżeństwo, ale równie dobrze mogła to być kobieta albo mężczyzna, chętnie nocujący przedstawicieli przeciwnych płci. W tym pomieszczeniu są już normalne okna, duże i niżej umieszczone, jednoskrzydłowe, z możliwością otworzenia.
avatar
Fortuna
Admin

Posts : 101
Join date : 17/10/2015

Zobacz profil autora http://avador.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach