Zaśmiecone uliczki

Avador :: Avador :: Slumsy

Go down

Zaśmiecone uliczki

Pisanie  Fortuna on 2015-10-20, 17:11

W slumsach uliczki są wszędzie, jakkolwiek absurdalnie by to nie brzmiało. Przebiegają między nierówno postawionymi domami niczym olbrzymi wąż, zakręcając i przecinając się w zupełnie niespodziewanych momentach. Z uwagi na ich nieregularne kształty widoczność jest tu zdecydowanie ograniczona, stąd też slumsy stały się ulubionym miejscem przestępców, którzy chcieli zgubić pościg.
Drogi tej dzielnicy można określić wieloma przymiotnikami, ale na pewno nie jest możliwym powiedzenie, że są czyste i zadbane. Pod nogami walają się różnego rodzaju śmieci, gdzieniegdzie trzeba też uważać, by nie wdepnąć przypadkiem w jakieś wylane na ulicę fekalia, choć ostatnio rezygnuje się z zanieczyszczania miasta w ten sposób. Pod karą grzywny, której biedota i tak nie będzie w stanie zapłacić, raczej nie z uwagi na chęć zachowania czystości.
Slumsy znajdują się na uboczu Avadoru, oddzielone od całej reszty takim samym murem, jaki zbudowano pomiędzy pozostałymi dzielnicami, ale wejścia nie pilnuje żadna straż. Można tu wchodzić i stąd wychodzić kiedy ma się ochotę, głównie dlatego, że władza średnio przejmuje się losami najniższej warstwy społecznej. Nikomu nie przeszkadza, że od czasu do czasu ktoś tu zostanie zabity czy zjedzony, a dla miasta nawet i lepiej, bo dzięki temu zmniejszy się odsetek żebraków.
avatar
Fortuna
Admin

Posts : 101
Join date : 17/10/2015

Zobacz profil autora http://avador.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


Avador :: Avador :: Slumsy

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach